סקי ישראלי: טיול לאתר החרמון בצפון רמת הגולן

אתר החרמון נמצא בצפון רמת הגולן על הגבול ישראל סוריה, ובעונת חורף טובה (כאשר יש לפחות 60 ס"מ שלג במפלס התחתון) הוא נפתח למבקרים, כשלגולשים צריך מעל למטר ועשרה של שלג. בימי הקיץ כשאין שלג באתר החרמון, עדיין יש פעילויות נוספות באיזור כמו טיולי שטח, רכבת הרים קטנה ועוד פעילויות נוספות. ביישובים ברמת הגולן ניתן להזמין צימרים וחדרים ללינה כמו למשל ביישוב נווה אטיב שבצפון רמת הגולן (יש לציין כי בעונת החורף וכשיש שלג אז הביקוש גבוה מאוד, וכדאי להזמין כמה ימים מראש).

נסענו לטייל ולבדוק את אתר החרמון בצפון רמת הגולן. בימי חורף מעולים יורד שלג גם ביישובים אחרים ברמת הגולן כמו ביישוב נווה אטיב או ביישוב הבדואי מג'דל שמס. ראשית הכניסה לאתר החרמון עולה כ-40 שח לאדם. את הרכב מחנים אחרי השער בחניונים המיועדים לכך ועולים על שאטלים (אוטובוסים), שלוקחים עד לאתר החרמון עצמו למעלה. נציין כי יש אפשרות לקנות קופון מהאינטרנט הכולל: כניסה לאתר וגם ציוד סקי בכ-395 שח דרך חנות הסקי שבמושב נווה אטיב בדרך לחרמון (מי שקונה את הקופון צריך לעבור תחילה בחנות הסקי ביישוב נווה אטיב לפני ההגעה לחרמון).

באתר החרמון יש מקום למזחלות שלג לילדים, אפשרות להשכרת ציוד סקי או סנובורד, ולגלוש במסלולים מיוחדים לכך. ניתן למתחילים ללמוד שיעורי סקי ולהחליק במסלול המיועד לכך. ישנם שני רכבות הרים אחת לילדים כשהכיסאות הם רכבל (עלות כ-35 שח ונקראת sky ride). ורכבת הרים של מזחלות שלג ויש אפשרות לשלוט על המהירות (עלות של כ-30 שח ונקראת אקסטרים).

באתר פועלים ארבעה רכבלים, כששניים מהם הם לסקי, והשניים האחרים עולים למעלה (זמן העלייה ברכבל הוא כ-20 דקות לכיוון). העלייה ברכבל בתשלום של כ-45 שח למבוגר ולילד כ-30 ש"ח וילד עד גיל שנתיים לא משלם. למעלה ניתן להשכיר מזחלות שלג בעלות של 30 שח למזחלת ולגלוש ברחבה מיועדת לכך או לערוך מלחמות שלג. שימו לב כי יש איזור שלא ניתן להחליק עליו ושמעו להוראות המפעילים והמדריכים במקום. בחרמון יש אפשרות גם להשכיר אבוב שלג. את מזחלות השלג ניתן להשכיר באתר החרמון עד השעה 15:45 אז חייבים להחזיר. ועלייה אחרונה לרכבל למעלה היא עד השעה 15:00. ואחרי שעה 15:45 צריכים לרדת בחזרה למטה קחו בחשבון.

באתר החרמון בית קפה למעלה וגם למטה וניתן לקנות קפה, מאפה, שניצלים, נקניקיות וצ'יפס במחירים לא כל כך זולים, ולכן נציע להביא אוכל אתכם לאתר החרמון. ביישוב הדרוזי מג'דל שמס ישנה חנות הנקראת ממתקי אבו זיד. בחנות זו מוכרים כנאפה, בקלוואות, קטייף ועוד מאפים מתוקים של המטבח הערבי המשובח במחירים לא יקרים. אנחנו מאוד ממליצים להיכנס ולקנות בדרך חזרה מהחרמון. מיקום החנות בכיכר המרכזית במג'דל שמס, ולא ניתן לפספס אותה כי זה על הכביש הראשי שמוביל לחרמון.

אחרי הביקור המהנה והמוצלח שלנו בחרמון (ביום ראשון פחות אנשים מאשר סוף השבוע) נסענו מרחק של כארבעים דקות, לאכול בקריית שמונה. עצרנו במסעדת בשרים על האש בקריית שמונה, שנקראת שיפודי רון הכשרה למהדרין. מסעדה נקייה, שירות מעולה, אוכל טעים והכי חשוב כשר. אנחנו ממליצים על העיסקיות, שכן הן כלולות סלטים חופשי ופיתות. למעוניינים ניתן לטייל בקניון העירוני או להיכנס למשחק כדורגל של הקבוצה העירונית הפועל קריית שמונה (רק מתי שיש משחק).

השאר תגובה

דילוג לתוכן